Logo Access and Reporting

Firmamızca yapılan çevresel analizlerde logo kullanımı ve raporun kullanımı

 

1-      Numune firmamız personeli tarafından alınmış ve analizi yapılacak parametrelerin tamamı yetkimiz kapsamında akredite parametre listesinde verilen parametrelerin %50’sini karşılıyorsa her türlü izin, denetim, izleme amaçlı olarak kullanılmak üzere ÇŞB ve TÜRKAK logolu rapor hazırlanır.

 

2-      Numune yetkili kurum (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) personeli tarafından alınmış ve analizi yapılacak parametrelerin tamamı yetkimiz kapsamında akredite parametre listesinde verilen parametrelerin %50’sini karşılıyorsa her türlü izin, denetim, izleme amaçlı olarak kullanılmak üzere ÇŞB ve TÜRKAK logolu rapor hazırlanır.

 

3-      Numune müşteri tarafından alınmış ise her türlü izin, denetim, izleme amaçlı olarak Kullanılamaz. Raporlarda ÇŞB ve TÜRKAK logolularına yer verilmez sadece Firmamız logosuna yer verilir. Bu tür raporlar özel amaçlar için hazırlanır.

 

4-      Laboratuvarımız Kapsamındaki parametrelerin analizleri için Müşteri mağduriyetini ortadan kaldırmak amacıyla (iş yoğunluğu, cihaz arızaları vb. nedenler) ÇŞB Onaylı Taşeron Laboratuvar Kullanabilir. Bu Durumda Taşoren Laboratuvarına ait ölçüm sonuçları raporumuz ekinde verilir.

 

5-      Laboratuvarımız yetki kapsamımız dışındaki parametrelerin analizleri için Diğer ÇŞB Onaylı Laboratuvarlarla işbirliğine gidebilir. Bu Durumda işbirliği yapılan Laboratuvara ait ölçüm sonuçları raporumuz ekinde verilir.

 

6-      ÇŞB Onaylı Taşeron ve Laboratuvarlar arası işbirliği kapsamında yapılan analizlerde Logo kullanımı Numunenin tarafımızca veya Yetkili kurumca alınması durumda geçerlidir.

 

7-      ÇŞB Logosuz raporlarda “Bu rapor her türlü çevresel izin, denetim ve izleme amaçlı olarak kullanılamaz” ibaresi yer alır.

Şirket Merkezi :Uğurmumcu cad. Kırçiçeği Sok. No:8/1 GOP-Çankaya/ANKARA 
Laboratuvar    :Kızılcaşar Mah. Barış Cad. 2674.Sok No:5 İncek-Gölbaşı/ANKARA