LABORATORY

Laboratuvarımız;

1997 yılında kurulan firmamız ilk laboratuvar yatırımını 2004 yılında yapmış olup Çevre Bakanlığından yeterliğini 2004, TÜRKAK akreditasyonunu 2005 yılında almıştır. İlk yatırımı emisyon ve hava kalitesi ölçümü için yapmıştır.

 

Geçen süre içinde sürekli insana ve cihaza yatırım yaparak Türkiye’nin en geniş kapsamlı laboratuvarı olmuştur. Yapılan yatırımlarda ülkemizin analiz kapasitesinin artırılması ve yurtdışına ülke kaynaklarının çıkmaması ana hedefleri arasında olmuştur.

 

Yapılan ölçüm ve analizler tamamen uluslararası kabul görmüş metotlar ve cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Laboratuvarımızda kullanılan cihazların tamamı günümüzde üretimi yapılan en gelişmiş cihazlar arasından seçilmiştir. Yapılan ölçüm ve analizlerin doğruluğu ve güvenirliliği için standart ve referans maddelerle kalite kontrol çalışmaları yapılmaktadır. Belirli aralıklarla üretilen sonuçların doğruluğu içinde Türkiye’de laboratuvarlar arası karşılaştırma testleri ve uluslararası platformda dünyaca kabul görmüş laboratuvarlarla yeterlik testlerine katılım sağlanmaktadır.

 

Şirket Merkezi :Uğurmumcu cad. Kırçiçeği Sok. No:8/1 GOP-Çankaya/ANKARA 
Laboratuvar    :Kızılcaşar Mah. Barış Cad. 2674.Sok No:5 İncek-Gölbaşı/ANKARA